Google+
Technika przeładunku

Technika przeładunku. Rampy przeładunkowe, uszczelnienia bram, systemy bram - wszystko z jednej rękiRampy przeładunkowe Rampy przeładunkowe

W zależności od potrzeb umożliwiają błyskawiczny załadunek in wyładunek towarów.
Rampy przeładunkowe Hörmann zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej niwelować różnicę wysokości pomiędzy platformą ładunkową samochodu ciężarowego, a rampą. Dzięki temu towar, który jest transportowany, w trakcie przeładunku z samochodu na samochód cały czas pozostaje na jednym poziomie. Bardzo wytrzymała konstrukcja ze stali posiada platformę, która jest odporna na wszelkie poprzeczne odkształcenia. Umożliwia to wyrównanie wysokości nawet w sytuacji, gdy obciążenie w samochodzie ciężarowym jest nierówno rozłożone. Niezawodny układ hydrauliczny jest wyposażony w dwa siłowniki hydrauliczne oraz jeden siłownik klapy, który spełnia swoje zadania w każdej sytuacji, do tego jest bardzo prosty w obsłudze, przede wszystkim zaś jest bezpieczny.
Rampy przeładunkowe wyposażone są w automatyczne zawory bezpieczeństwa, które są wbudowane w siłownikach hydraulicznych. Zawory te błyskawicznie blokują rampę, co jest wyjątkowo ważne zwłaszcza w sytuacjach, gdy samochód ciężarowy zbyt wcześnie odjedzie od obciążonej platformy.

Brama przemysłowa DPU
Brama przemysłowa DPU

Bardzo szybkie i proste rozwiązanie: starczy ją po prostu ustawić przed halą.

Transportowanie świeżych produktów spożywczych - na wszystkich etapach: od producenta po konsumenta - powinno mieć miejsce w zamkniętym łańcuchu chłodniczym. Z takimi wymaganiami wiąże się szczególnie wysokie zużycie energii w każdym procesie chłodzenia. Brama DPU pozwala na ograniczenie strat energii w przestrzeni otworu bramy, dzięki czemu doskonale nadaje się do zastosowania w mroźniach oraz chłodniach.