Google+
Hörmann"

Hörmann. Wszystko z jednej ręki. Jakość nie uznająca kompromisów!

 

 

 

 

 

O nas.

Bramy, drzwi, ościeżnice, napędy - wszystkie te urządzenia w branży budowlanej kojarzone są obecnie właściwie tylko z jedną marką: firma Hörmann, która jest największym wytwórcą tego typu sprzętu w całej Europie!
Nieustanny i przemyślany rozwój firmy rodzinnej umożliwił na przestrzeni kilkunastu lat osiągnąć jej ustaloną pozycję na rynku. Marka Hörmann gwarantuje najwyższą jakość oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne - wszystko zawsze z myślą o potrzebach Klientów. Grupa Hörmann jest już prowadzona przez kolejne pokolenia - trzecie i czwarte! - wnuków i prawnuków założyciela firmy. Augusta Hörmanna. Wspólnikami, którzy ponoszą personalną odpowiedzialność za firmę są: Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christoph Hörmann.

Rozwój na rynku międzynarodowym.

Grupa Hörmann to przykład ekspansywnego przedsiębiorstwa, które działa na rynku międzynarodowym. Posiada 15 wysoko wyspecjalizowanych zakładów, w których wytwarzane są bramy, drzwi, ościeżnice i napędy, które dystrybuowane są później na rynki w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.
To nadal w pełni przedsiębiorstwo rodzinne, które zatrudnia ponad 6 tysięcy pracowników! Całkowity obrót finansowy firmy przekracza 1 miliard Euro! Grupa posiada bardzo gęsto rozlokowaną sieć ponad pięćdziesięciu oddziałów terenowych i bardzo licznych autoryzowanych punktów dealerskich na obszarze ponad 30 państw, dzięki czemu firma Hörmann jest obecna na całym świecie!

Innowacyjne produkty

Tak intensywny rozwój przedsiębiorstwa możliwy był dzięki uruchomieniu w latach 50. XX wieku na skalę przemysłową produkcji garażowych bram uchylnych, co było wówczas zupełną nowością. Nowe perspektywy rozwoju otworzyły się w latach 60., kiedy to ruszyła produkcja bram segmentowych, które działały w pionie i nie zajmowały przez to zbyt dużo przestrzeni. Od tego momentu zakres produktów firmy znacząco się rozszerzył. Obecnie firma oprócz powszechnie znanych, tradycyjnych produktów, oferuje również bramy rolowane i harmonijkowe, bramy przeciwpożarowe i szybkobieżne, napędy do bram oraz sterowania, systemy techniki przeładunku, zamknięcia przeciwpożarowe i dymoszczelne, drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne, wreszcie zadaszenia oraz ościeżnice.

Udział w projektach społeczno-kulturalnych

Nieodłącznym elementem istnienia firmy, który wpisał się już w jej tradycję, jest działalność społeczna. Hörmann zajmuje się wspieraniem organizacji pożytku publicznego i wszelkiego rodzaju placówek, które zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym i chorym przewlekle.

Made in Germany


Firma Hörmann odpowiada za konstrukcję i produkcję wszelkiego typu komponentów bram oraz napędów do nich. Wykwalifikowani pracownicy nieustannie opracowują nowe produkty, pracują również nad udoskonaleniem starych. Dzięki temu cały czas na runku powstają patenty i unikatowe rozwiązania.
Wszystkie produkty seryjne są poddawane rozmaitym próbom wytrzymałościowym, które są przeprowadzane w warunkach rzeczywistych, dzięki czemu uzyskiwana jest najwyższa jakość sygnowana marką Hörmann.

Jakość marki Hörmann potwierdzona certyfikatem

Wszystkie urządzenia firmy Hörmann są w pełni do siebie dopasowane - tak bramy , jak i napędy. Dla bezpieczeństwa Klientów firmy są dodatkowo badane i certyfikowane przez niezależne instytucje posiadające niezbędne akredytacje. Proces produkcyjny odbywa się w zgodzie z systemem zarządzania jakością DIN ISO 9001, spełnia także wszelakie wymogi europejskiej normy PN EN 13241-1.

Z myślą o ochronie środowiska

Hörmann bazuje na technologiach ekologicznych - bramy wypełniane są utwardzaną pianką poliuretanową nie zawierającą freonu, a na ich powierzchnie nakładane są powłoki malarskie. Stosowanie nowoczesnej instalacji oczyszczania powietrza pozwala z kolei na znacznie mniejsze zużywanie energii.

Długoletnie świadczenia


Nowoczesne i prekursorskie rozwiązania technologiczne oraz nie ulegający żadnym kompromisom system zapewnienia jakości - to właśnie dzięki temu udzielamy dziesięcioletniej gwarancji na wszystkie bramy segmentowe oraz pięcioletniej na napędy Hörmann.*

* Szczegółowe warunki gwarancji są dostępne na stronie www.hormann.pl