Google+
Hörmann"

FAAC
Simply automatic

 

 

 

 


Misja.

Projektowanie, konstruowanie i dostarczanie najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań, związanych z wszelkiego typu potrzebami w automatyce i kontroli dostępu w ruchu pieszym i samochodowym, zarówno w kontekście biznesowym, jak i rezydencjalnym. FAAC wierzy, że najważniejszymi wartościami każdej firmy są pracujący w niej ludzie, duch, który ich ożywia, pasja, która pozwala im razem pracować każdego dnia po to, by usatysfakcjonować klientów, oraz ambicja, by dążyć do uzyskania lepszych wyników, szanując jednocześnie Wartości ustanowione przez naszą Firmę. Wierzymy, że nasze Wartości nie zmieniły się od czasu powstania FAAC-a w 1965 roku i gwarantujemy naszym pracownikom, naszym klientom i użytkownikom naszych produktów, że pozostaną one niezmienne w przyszłości.

Historia.

W Polsce produkty Firmy FAAC obecne są od 1998 roku i znane są ze swej trwałości oraz niezawodności. Są w stanie sprostać różnorodnym oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Priorytetem Firmy FAAC jest także bezpieczeństwo i zapobieganie ewentualnym wypadkom związanym z automatycznym działaniem bram, drzwi i zapór. Bezpieczeństwo gwarantuje technologia hydrauliczna- uznana w świecie za najbezpieczniejszą, jak również dostosowanie wyrobów FAAC do standardu UNI 8612, oraz najnowszych europejskich wymagań dla uzyskania znaku CE. Firma FAAC rocznie produkuje ponad 300 tysięcy napędów, a wszystkie są zgodne z normami europejskimi gwarantowanymi przez powszechnie uznane instytucje. FAAC jest niekwestionowanym liderem w sektorze automatyki w całej Europie i od 1965 roku oferuje swoim klientom najlepszy produkt zaznaczając, iż jest to "automatyka na całe życie".

FAAC na świecie


1965    Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli (Fabryka Automatycznych Systemów do Bram) została utworzona w Bolonii. Wykorzystała ona innowacyjną technologię: zastosowanie hydrauliki w automatyce bram i drzwi.

1979    Firma przenosi się do nowoczesnej siedziby w Zola Predosa, gdzie założono szkołę FAAC-a, w której szkolono autoryzowanych instalatorów.
Utworzono zrzeszone przedsiębiorstwa za granicą. Pierwsze z nich powstało w Szwajcarii. Dwa lata później kolejne we Francji.

1985    Aby zaistnieć na rynku brytyjskim, utworzono firmę FAAC UK.

1988    Utworzono firmę FAAC USA.

1988    Zakupiono irlandzką firmę ELAB (obecnie FAAC ELECTRONICS LTD.), w której projektowano i produkowano wszystkie centrale i akcesoria elektroniczne.

1990    Utworzona została filia w Hiszpanii.

1991    Utworzenie firmy FAAC GmbH, obsługującej Niemcy i Austrię.

1993    Administrator sieci włoskich autostrad (Società Autostrade SpA) zleca FAAC-owi dostawę wydajnych szlabanów do wszystkich zarządzanych przez niego bramek autostradowych.
Zarejestrowano międzynarodowy patent „Self Learning SLH”, który zrewolucjonizował rynek odbiorników radiowych. Od tego momentu dwa lub więcej terminali może zostać zaprogramowana przez klienta bez pomocy wyspecjalizowanego personelu.

1994   W tym roku zakupiono firmę Genius SpA, specjalizującą się w automatach elektromechanicznych.
Utworzony zostaje Dział Parkingowy, dzięki któremu FAAC wkracza w świat kontroli dostępu ruchu samochodowego.

1999   FAAC zakupuje pakiet większościowy akcji firmy Spazio Italia SpA, dzięki czemu wkracza w świat kontroli dostępu ruchu pieszego.

2002    W skład Grupy wchodzi francuska firma Voltec, specjalizująca się w uniwersalnej automatyce do okiennic.
W Europie FAAC otwiera filie:
FAAC Polska
FAAC Scandinavia
FAAC Benelux
FAAC Shanghai

2005   Utworzone zostają dwie nowe kategorie produktów: słupki drogowe FAAC CITY i systemy alarmów bezprzewodowych Home Shield.
Swoje podwoje otwiera firma FAAC India.

2006   Zakup firmy ALTRON w Sesto S. Giovanni (Mediolan) - FAAC wchodzi na rynek silników tubowych do użytku domowego i komercyjnego, automatyzując markizy i rolety.
Otwarcie we Francji drugiego biura - w Paryżu.

2007   Do Grupy FAAC dołącza szwedzka firma DAAB, lider w automatyzacji wielkogabarytowych przemysłowych bram i drzwi.
Utworzenie biura FAAC Australia.

2008   Otwarcie biura FAAC Middle East w Dubaju.